YAGEO RT0805BRC07274RL
Part No.:
RT0805BRC07274RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC07274RL.pdf
Description:
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
274 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC07274RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC07274RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC07274RL?
Image RT0805BRC07274RL
Part Number RT0805BRC07274RL
Product Status Active
Resistance 274 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)