YAGEO RT0805BRC07243KL
Part No.:
RT0805BRC07243KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC07243KL.pdf
Description:
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
243 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC07243KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC07243KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC07243KL?
Image RT0805BRC07243KL
Part Number RT0805BRC07243KL
Product Status Active
Resistance 243 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)