YAGEO RT0805BRC07237KL
Part No.:
RT0805BRC07237KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC07237KL.pdf
Description:
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
237 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC07237KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC07237KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC07237KL?
Image RT0805BRC07237KL
Part Number RT0805BRC07237KL
Product Status Active
Resistance 237 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)