YAGEO RT0805BRC07221RL
Part No.:
RT0805BRC07221RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC07221RL.pdf
Description:
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
221 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC07221RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC07221RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC07221RL?
Image RT0805BRC07221RL
Part Number RT0805BRC07221RL
Product Status Active
Resistance 221 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)