YAGEO RT0805BRC07220RL
Part No.:
RT0805BRC07220RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC07220RL.pdf
Description:
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC07220RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC07220RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC07220RL?
Image RT0805BRC07220RL
Part Number RT0805BRC07220RL
Product Status Active
Resistance 220 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)