YAGEO RT0805BRC07196RL
Part No.:
RT0805BRC07196RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC07196RL.pdf
Description:
RES SMD 196 OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
196 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC07196RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC07196RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC07196RL?
Image RT0805BRC07196RL
Part Number RT0805BRC07196RL
Product Status Active
Resistance 196 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)