YAGEO RT0805BRC07180KL
Part No.:
RT0805BRC07180KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC07180KL.pdf
Description:
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
180 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC07180KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC07180KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC07180KL?
Image RT0805BRC07180KL
Part Number RT0805BRC07180KL
Product Status Active
Resistance 180 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)