YAGEO RT0805BRC07150RL
Part No.:
RT0805BRC07150RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC07150RL.pdf
Description:
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
150 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC07150RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC07150RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC07150RL?
Image RT0805BRC07150RL
Part Number RT0805BRC07150RL
Product Status Active
Resistance 150 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)