YAGEO RT0805BRC0713KL
Part No.:
RT0805BRC0713KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC0713KL.pdf
Description:
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
13 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC0713KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC0713KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC0713KL?
Image RT0805BRC0713KL
Part Number RT0805BRC0713KL
Product Status Active
Resistance 13 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)