YAGEO RT0805BRC0713K7L
Part No.:
RT0805BRC0713K7L
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0805BRC0713K7L.pdf
Description:
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Manufacturer:
YAGEO
Series:
RT
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
13.7 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Thin Film
Features:
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RT0805BRC0713K7L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0805BRC0713K7L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0805BRC0713K7L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RT0805BRC0713K7L
Part Number RT0805BRC0713K7L
Manufacturer YAGEO
Series RT
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 13.7 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)