YAGEO RT0603FRE07910RL
Part No.:
RT0603FRE07910RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603FRE07910RL.pdf
Description:
RES SMD 910 OHM 1% 1/10W 0603
Resistance:
910 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603FRE07910RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603FRE07910RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603FRE07910RL?
Image RT0603FRE07910RL
Part Number RT0603FRE07910RL
Product Status Active
Resistance 910 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)