YAGEO RT0603FRE07681RL
Part No.:
RT0603FRE07681RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603FRE07681RL.pdf
Description:
RES SMD 681 OHM 1% 1/10W 0603
Resistance:
681 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603FRE07681RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603FRE07681RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603FRE07681RL?
Image RT0603FRE07681RL
Part Number RT0603FRE07681RL
Product Status Active
Resistance 681 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)