YAGEO RT0603FRE07511KL
Part No.:
RT0603FRE07511KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603FRE07511KL.pdf
Description:
RES SMD 511K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance:
511 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603FRE07511KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603FRE07511KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603FRE07511KL?
Image RT0603FRE07511KL
Part Number RT0603FRE07511KL
Product Status Active
Resistance 511 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)