YAGEO RT0603FRE07475KL
Part No.:
RT0603FRE07475KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603FRE07475KL.pdf
Description:
RES SMD 475K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance:
475 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603FRE07475KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603FRE07475KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603FRE07475KL?
Image RT0603FRE07475KL
Part Number RT0603FRE07475KL
Product Status Active
Resistance 475 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)