YAGEO RT0603FRE07274RL
Part No.:
RT0603FRE07274RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603FRE07274RL.pdf
Description:
RES SMD 274 OHM 1% 1/10W 0603
Resistance:
274 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603FRE07274RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603FRE07274RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603FRE07274RL?
Image RT0603FRE07274RL
Part Number RT0603FRE07274RL
Product Status Active
Resistance 274 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)