YAGEO RT0603FRE0717K8L
Part No.:
RT0603FRE0717K8L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603FRE0717K8L.pdf
Description:
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance:
17.8 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603FRE0717K8L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603FRE0717K8L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603FRE0717K8L?
Image RT0603FRE0717K8L
Part Number RT0603FRE0717K8L
Product Status Active
Resistance 17.8 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)