YAGEO RT0603FRE0714K7L
Part No.:
RT0603FRE0714K7L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603FRE0714K7L.pdf
Description:
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance:
14.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603FRE0714K7L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603FRE0714K7L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603FRE0714K7L?
Image RT0603FRE0714K7L
Part Number RT0603FRE0714K7L
Product Status Active
Resistance 14.7 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)