YAGEO RT0603DRE0747RL
Part No.:
RT0603DRE0747RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603DRE0747RL.pdf
Description:
RES SMD 47 OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603DRE0747RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603DRE0747RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603DRE0747RL?
Image RT0603DRE0747RL
Part Number RT0603DRE0747RL
Product Status Active
Resistance 47 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)