YAGEO RT0603DRE0728K7L
Part No.:
RT0603DRE0728K7L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603DRE0728K7L.pdf
Description:
RES SMD 28.7KOHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance:
28.7 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603DRE0728K7L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603DRE0728K7L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603DRE0728K7L?
Image RT0603DRE0728K7L
Part Number RT0603DRE0728K7L
Product Status Active
Resistance 28.7 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)