YAGEO RT0603DRE0724KL
Part No.:
RT0603DRE0724KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603DRE0724KL.pdf
Description:
RES SMD 24K OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance:
24 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603DRE0724KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603DRE0724KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603DRE0724KL?
Image RT0603DRE0724KL
Part Number RT0603DRE0724KL
Product Status Active
Resistance 24 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)