YAGEO RT0603DRE07196KL
Part No.:
RT0603DRE07196KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603DRE07196KL.pdf
Description:
RES SMD 196K OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance:
196 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603DRE07196KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603DRE07196KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603DRE07196KL?
Image RT0603DRE07196KL
Part Number RT0603DRE07196KL
Product Status Active
Resistance 196 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)