YAGEO RT0603DRE07137KL
Part No.:
RT0603DRE07137KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603DRE07137KL.pdf
Description:
RES SMD 137K OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance:
137 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603DRE07137KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603DRE07137KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603DRE07137KL?
Image RT0603DRE07137KL
Part Number RT0603DRE07137KL
Product Status Active
Resistance 137 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)