YAGEO RT0603DRE07127KL
Part No.:
RT0603DRE07127KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603DRE07127KL.pdf
Description:
RES SMD 127K OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance:
127 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603DRE07127KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603DRE07127KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603DRE07127KL?
Image RT0603DRE07127KL
Part Number RT0603DRE07127KL
Product Status Active
Resistance 127 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)