YAGEO RT0603DRD07806RL
Part No.:
RT0603DRD07806RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603DRD07806RL.pdf
Description:
RES SMD 806 OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance:
806 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603DRD07806RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603DRD07806RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603DRD07806RL?
Image RT0603DRD07806RL
Part Number RT0603DRD07806RL
Product Status Active
Resistance 806 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)