YAGEO RT0603DRD07430KL
Part No.:
RT0603DRD07430KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603DRD07430KL.pdf
Description:
RES SMD 430K OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance:
430 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603DRD07430KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603DRD07430KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603DRD07430KL?
Image RT0603DRD07430KL
Part Number RT0603DRD07430KL
Product Status Active
Resistance 430 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)