YAGEO RT0603DRD07178KL
Part No.:
RT0603DRD07178KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603DRD07178KL.pdf
Description:
RES SMD 178K OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance:
178 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603DRD07178KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603DRD07178KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603DRD07178KL?
Image RT0603DRD07178KL
Part Number RT0603DRD07178KL
Product Status Active
Resistance 178 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)