YAGEO RT0603DRD0712RL
Part No.:
RT0603DRD0712RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603DRD0712RL.pdf
Description:
RES SMD 12 OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance:
12 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603DRD0712RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603DRD0712RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603DRD0712RL?
Image RT0603DRD0712RL
Part Number RT0603DRD0712RL
Product Status Active
Resistance 12 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)