YAGEO RT0603BRC0736RL
Part No.:
RT0603BRC0736RL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0603BRC0736RL.pdf
Description:
RES SMD 36 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance:
36 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RT0603BRC0736RL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0603BRC0736RL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603BRC0736RL?
Image RT0603BRC0736RL
Part Number RT0603BRC0736RL
Product Status Active
Resistance 36 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)