YAGEO RT0402FRE0733R2L
Part No.:
RT0402FRE0733R2L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0402FRE0733R2L.pdf
Description:
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/16W 0402
Resistance:
33.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RT0402FRE0733R2L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0402FRE0733R2L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0402FRE0733R2L?
Image RT0402FRE0733R2L
Part Number RT0402FRE0733R2L
Product Status Active
Resistance 33.2 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)