YAGEO RT0402FRE0710K5L
Part No.:
RT0402FRE0710K5L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0402FRE0710K5L.pdf
Description:
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/16W 0402
Resistance:
10.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RT0402FRE0710K5L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0402FRE0710K5L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0402FRE0710K5L?
Image RT0402FRE0710K5L
Part Number RT0402FRE0710K5L
Product Status Active
Resistance 10.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)