YAGEO RT0402DRE0747KL
Part No.:
RT0402DRE0747KL
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0402DRE0747KL.pdf
Description:
RES SMD 47K OHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance:
47 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RT0402DRE0747KL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0402DRE0747KL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0402DRE0747KL?
Image RT0402DRE0747KL
Part Number RT0402DRE0747KL
Product Status Active
Resistance 47 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)