YAGEO RT0402DRE073K74L
Part No.:
RT0402DRE073K74L
Datasheet:
Chuangxin CloudRT0402DRE073K74L.pdf
Description:
RES SMD 3.74KOHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance:
3.74 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RT0402DRE073K74L on Chuangxin Cloud?
3. Are the RT0402DRE073K74L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0402DRE073K74L?
Image RT0402DRE073K74L
Part Number RT0402DRE073K74L
Product Status Active
Resistance 3.74 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)