Stackpole Electronics Inc RPC0603JT680K
Part No.:
RPC0603JT680K
Datasheet:
Chuangxin CloudRPC0603JT680K.pdf
Description:
RES 680K OHM 5% 1/10W 0603
Resistance:
680 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RPC0603JT680K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RPC0603JT680K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RPC0603JT680K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RPC0603JT680K.
Image RPC0603JT680K RPC0603JT680K-HP
Part Number RPC0603JT680K RPC0603JT680K-HP
Product Status Active Active
Resistance 680 kOhms 680 kOhms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 0603 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) 0.022" (0.55mm)