Stackpole Electronics Inc RPC0603JT430K
Part No.:
RPC0603JT430K
Datasheet:
Chuangxin CloudRPC0603JT430K.pdf
Description:
RES 430K OHM 5% 1/10W 0603
Resistance:
430 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RPC0603JT430K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RPC0603JT430K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RPC0603JT430K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RPC0603JT430K.
Image RPC0603JT430K RPC0603JT430K-HP
Part Number RPC0603JT430K RPC0603JT430K-HP
Product Status Active Active
Resistance 430 kOhms 430 kOhms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 0603 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) 0.022" (0.55mm)