Stackpole Electronics Inc RPC0603JT13K0
Part No.:
RPC0603JT13K0
Datasheet:
Chuangxin CloudRPC0603JT13K0.pdf
Description:
RES 13K OHM 5% 1/10W 0603
Resistance:
13 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RPC0603JT13K0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RPC0603JT13K0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RPC0603JT13K0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RPC0603JT13K0.
Image RPC0603JT13K0 RPC0603JT13K0-HP
Part Number RPC0603JT13K0 RPC0603JT13K0-HP
Product Status Active Active
Resistance 13 kOhms 13 kOhms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 0603 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) 0.022" (0.55mm)