Stackpole Electronics Inc RPC0603JT11R0
Part No.:
RPC0603JT11R0
Datasheet:
Chuangxin CloudRPC0603JT11R0.pdf
Description:
RES 11 OHM 5% 1/10W 0603
Resistance:
11 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RPC0603JT11R0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RPC0603JT11R0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RPC0603JT11R0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RPC0603JT11R0.
Image RPC0603JT11R0 RPC0603JT11R0-HP
Part Number RPC0603JT11R0 RPC0603JT11R0-HP
Product Status Active Active
Resistance 11 Ohms 11 Ohms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 0603 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) 0.022" (0.55mm)