Recom Power RPA300E-4832S/N/H
Part No.:
RPA300E-4832S/N/H
Manufacturer:
Recom Power
Category:
DC DC Converters
Package:
Eighth Brick
Datasheet:
Chuangxin CloudRPA300E-4832S/N/H.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 32V 301W
Manufacturer:
Recom Power
Series:
POWERLINE RPA300E (300W)
Package/Case:
Eighth Brick
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
72V
Voltage - Output 1:
32V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
9.4A
Power (Watts):
301 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
94.8%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CSA, cURus, UL
Standard Number:
Datasheet:
1. How to order RPA300E-4832S/N/H on Chuangxin Cloud?
3. Are the RPA300E-4832S/N/H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RPA300E-4832S/N/H?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RPA300E-4832S/N/H
Part Number RPA300E-4832S/N/H
Manufacturer Recom Power
Series POWERLINE RPA300E (300W)
Package/Case Eighth Brick
Packaging Box
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Output 1 32V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 9.4A
Power (Watts) 301 W
Voltage - Isolation 2.25 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 94.8%