TE Connectivity Passive Product RP73PF1J52R3BTDF
Part No.:
RP73PF1J52R3BTDF
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRP73PF1J52R3BTDF.pdf
Description:
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 1/6W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
52.3 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.167W, 1/6W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RP73PF1J52R3BTDF on Chuangxin Cloud?
3. Are the RP73PF1J52R3BTDF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP73PF1J52R3BTDF?
Image RP73PF1J52R3BTDF
Part Number RP73PF1J52R3BTDF
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series RP73, Holsworthy
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 52.3 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.167W, 1/6W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)