TE Connectivity Passive Product RP73PF1E84K5BTDF
Part No.:
RP73PF1E84K5BTDF
Datasheet:
Chuangxin CloudRP73PF1E84K5BTDF.pdf
Description:
RES 84.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance:
84.5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RP73PF1E84K5BTDF on Chuangxin Cloud?
3. Are the RP73PF1E84K5BTDF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP73PF1E84K5BTDF?
Image RP73PF1E84K5BTDF
Part Number RP73PF1E84K5BTDF
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series RP73, Holsworthy
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 84.5 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)