TE Connectivity Passive Product RP73PF1E7K32BTDF
Part No.:
RP73PF1E7K32BTDF
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRP73PF1E7K32BTDF.pdf
Description:
RES 7.32K OHM 0.1% 1/16W 0402
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
7.32 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RP73PF1E7K32BTDF on Chuangxin Cloud?
3. Are the RP73PF1E7K32BTDF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP73PF1E7K32BTDF?
Image RP73PF1E7K32BTDF
Part Number RP73PF1E7K32BTDF
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series RP73, Holsworthy
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 7.32 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)