TE Connectivity Passive Product RP73PF1E6R49BTDF
Part No.:
RP73PF1E6R49BTDF
Datasheet:
Chuangxin CloudRP73PF1E6R49BTDF.pdf
Description:
RP 1E 0.1W 6R49 0.1% 25PPM 1K RL
Resistance:
6.49 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RP73PF1E6R49BTDF on Chuangxin Cloud?
3. Are the RP73PF1E6R49BTDF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP73PF1E6R49BTDF?
Image RP73PF1E6R49BTDF
Part Number RP73PF1E6R49BTDF
Product Status Active
Resistance 6.49 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)