TE Connectivity Passive Product RP73PF1E68R1BTDF
Part No.:
RP73PF1E68R1BTDF
Datasheet:
Chuangxin CloudRP73PF1E68R1BTDF.pdf
Description:
RES 68.1 OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance:
68.1 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RP73PF1E68R1BTDF on Chuangxin Cloud?
3. Are the RP73PF1E68R1BTDF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP73PF1E68R1BTDF?
Image RP73PF1E68R1BTDF
Part Number RP73PF1E68R1BTDF
Product Status Active
Resistance 68.1 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)