TE Connectivity Passive Product RP73PF1E64R9BTDF
Part No.:
RP73PF1E64R9BTDF
Datasheet:
Chuangxin CloudRP73PF1E64R9BTDF.pdf
Description:
RES 64.9 OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance:
64.9 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RP73PF1E64R9BTDF on Chuangxin Cloud?
3. Are the RP73PF1E64R9BTDF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP73PF1E64R9BTDF?
Image RP73PF1E64R9BTDF
Part Number RP73PF1E64R9BTDF
Product Status Active
Resistance 64.9 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)