TE Connectivity Passive Product RP73PF1E2K1BTD
Part No.:
RP73PF1E2K1BTD
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRP73PF1E2K1BTD.pdf
Description:
RES 2.1K OHM 0.1% 1/10W 0402
Manufacturer:
Series:
RP73, Holsworthy
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
2.1 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Thin Film
Features:
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RP73PF1E2K1BTD on Chuangxin Cloud?
3. Are the RP73PF1E2K1BTD price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP73PF1E2K1BTD?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RP73PF1E2K1BTD RP73PF1E2K1BTDF
Part Number RP73PF1E2K1BTD RP73PF1E2K1BTDF
Manufacturer TE Connectivity Passive Product TE Connectivity Passive Product
Series RP73, Holsworthy RP73, Holsworthy
Package/Case 0402 (1005 Metric) 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 2.1 kOhms 2.1 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film Thin Film
Features - -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package - -
Ratings 0402 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm) 0.014" (0.35mm)