TE Connectivity Passive Product RP73PF1E274RBTDF
Part No.:
RP73PF1E274RBTDF
Datasheet:
Chuangxin CloudRP73PF1E274RBTDF.pdf
Description:
RES 274 OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance:
274 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RP73PF1E274RBTDF on Chuangxin Cloud?
3. Are the RP73PF1E274RBTDF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP73PF1E274RBTDF?
Image RP73PF1E274RBTDF
Part Number RP73PF1E274RBTDF
Product Status Active
Resistance 274 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)