TE Connectivity Passive Product RP73PF1E221RBTDF
Part No.:
RP73PF1E221RBTDF
Datasheet:
Chuangxin CloudRP73PF1E221RBTDF.pdf
Description:
RES 221 OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance:
221 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Datasheet:
1. How to order RP73PF1E221RBTDF on Chuangxin Cloud?
3. Are the RP73PF1E221RBTDF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP73PF1E221RBTDF?
Image RP73PF1E221RBTDF
Part Number RP73PF1E221RBTDF
Product Status Active
Resistance 221 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)