TE Connectivity Passive Product RP73PF1E127RBTDF
Part No.:
RP73PF1E127RBTDF
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRP73PF1E127RBTDF.pdf
Description:
RES 127 OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer:
Series:
RP73, Holsworthy
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
127 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Thin Film
Features:
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RP73PF1E127RBTDF on Chuangxin Cloud?
3. Are the RP73PF1E127RBTDF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP73PF1E127RBTDF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RP73PF1E127RBTDF
Part Number RP73PF1E127RBTDF
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series RP73, Holsworthy
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 127 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)