RP73D1J412RBTG.pdf
RP73D1J412RBTG.pdf
| Image |  |
| Part Number | RP73D1J412RBTG |
| Manufacturer | TE Connectivity Passive Product |
| Series | RP73, Holsworthy |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| Packaging | Strip |
| Product Status | Active |
| Resistance | 412 Ohms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Thin Film |
| Features | - |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 0603 |
| Size / Dimension | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |