Stackpole Electronics Inc RNCS1206BTE332R
Part No.:
RNCS1206BTE332R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCS1206BTE332R.pdf
Description:
RES 332 OHM 0.1% 1/8W 1206
Resistance:
332 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCS1206BTE332R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCS1206BTE332R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCS1206BTE332R?
Image RNCS1206BTE332R
Part Number RNCS1206BTE332R
Product Status Active
Resistance 332 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Corrosive, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)