Stackpole Electronics Inc RNCS1206BKE60R4
Part No.:
RNCS1206BKE60R4
Datasheet:
Chuangxin CloudRNCS1206BKE60R4.pdf
Description:
RES 60.4 OHM 0.1% 1/8W 1206
Resistance:
60.4 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RNCS1206BKE60R4 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNCS1206BKE60R4 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNCS1206BKE60R4?
Image RNCS1206BKE60R4
Part Number RNCS1206BKE60R4
Product Status Active
Resistance 60.4 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Corrosive, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)